MediaKing.pl

{NAV2} » Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
Zalman
Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
  • Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
  • Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
  • Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
  • Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex
{RATING}
{MICROFORMAT_BEGIN}Chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex{MICROFORMAT_END}
cena:
162,46 zł

Dostawa:
  
20,00 zł
Dostępność:7 dni
do ulubionych

Zadaj pytanie o ten produkt

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?
Firma Zalman wypuściła na rynek nową serię układów chłodzących procesory. Cechą wspólną serii CNPS10X jest kompatybilność ze wszystkimi dostępnymi na rynku procesorami AMD i Intel (lista poniżej). Zalman CNPS 10X występuje w czterech odmianach: Flex (z możliwością pracy w trybie pasywnym, z jednym lub dwoma wentylatorami), Silent (nastawiony na ciszę), Performa (uniwersalny - kompromis pomiędzy ciszą a wydajnością) oraz Extreme (nastawiony na wydajność). Odpowiedni model można wybrać według własnych upodobań – a przy wyborze będą pomocne pojawiające się w internecie testy.

Cooler Zalman CNPS10X Flex jest zbudowany z miedzi oraz aluminium. Szlachetniejszy materiał został wykorzystany w newralgicznych punktach, czyli w podstawie oraz rurkach cieplnych. Aluminium o równie dobrych właściwościach termicznych – wykorzystano przy produkcji blaszek radiatora. Bardzo duża liczba finów umożliwiła uzyskanie powierzchni chłodzącej na poziomie 8 tysięcy centymetrów kwadratowych! Zastosowano pięć U-kształtnych heat-pipe’ów oraz blaszki wycięte w skomplikowany sposób. Zabiegi te mają na celu zwiększenie wydajności chłodzenia Zalman CNPS10X Flex. Biorąc pod uwagę właściwości fizyczne – chłodzenie można stosować w obudowach o szerokości przynajmniej 180 milimetrów.

Model CNPS 10X Flex widoczny w Mediaking.pl nie jest wyposażony w wentylatory. To ukłon producenta w stronę osób, które same chcą dobrać liczbę i rodzaj wentylatorów. Przy wolniejszych procesorach Flex może być używany w postaci pasywnej (bez wentylatorów) lub aktywnej (jeden lub dwa egzemplarze o średnicy 120 mm). W zestawie znajdziemy odpowiednie zapinki, których montaż nie nastręczy problemów – nie są potrzebne narzędzia.

Dane techniczne:
- Wymiary: 133 x 74 x 151 mm
- Waga: 700 g
- Materiały: Aluminum (radiator) / Miedź (podstawa i rurki cieplne)
- Liczba rurek cieplnych: 5
- Możliwość montażu wentylatora: 1x 120 mm lub 2x 120 mm
- Kompatybilność z obudowami o szerokości: 180 mm
- Pasta termoprzewodząca w zestawie: Tak
- W zestawie: Chłodzenie Zalman CNPS10X Flex, pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STG2, elementy montażowe dla procesorów Intel i AMD

- Chłodzenie Zalman CNPS10X Flex schodzi następujące procesory firmy Intel:
- - Intel 1156 (Core i7, Core i5, Core i3)
- - Intel 1366 (Core i7)
- - Intel 775 (Core 2 Quad, Core 2 Duo, Core 2 Extreme, Pentium Dual Core, Pentium D, Pentium 4, Celeron D)

- Kompatybilność z procesorami AMD:
- - AMD AM3 (Phenom II, Athlon II)
- - AMD AM2+ (Phenom II, Phenom, Athlon FX, Athlon X2, Athlon, Sempron)
- - AMD AM2 (Athlon FX, Athlon X2, Athlon, Sempron)
- - AMD 940 (Dual-Core Opteron, Opteron, Athlon FX)
- - AMD 939 (Dual-Core Opteron, Opteron, Athlon FX, Athlon X2, Athlon)
- - AMD 754 (Athlon, Sempron)

Informacje o producencie
Zalman to firma produkująca jedne z najlepszych chłodzeń na świecie. W ofercie producenta na pewno znajdziemy pozycję dla siebie, zarówno do komputera stacjonarnego, jak i mobilnych notebooków oraz laptopów. Firma została założona w 1999 roku w Korei, a jej główną misją było na początku dostarczanie wydajnych i cichych rozwiązań do chłodzenia komputerów osobistych. Dzisiaj w ofercie koreańskiego producenta znajdziemy także monitory LCD 3D, głośniki Surround czy myszki i słuchawki dla graczy, a wszystko to w ofercie Madtech.pl. Zalman jako jeden z niewielu producentów na świecie posiada specjalne patenty, które pozwalają wyciszyć wentylator bez znacznego zmniejszania jego obrotów. Firma Zalman była pierwszym producentem na świecie, który zaoferował gotowe rozwiązanie w postaci całej obudowy bez elementów ruchomych i hałasujących. Obudowa ta była jednym wielkim radiatorem, do którego można było wsadzić każdą standardową płytę główną ATX, procesor i kartę graficzną, a ciepło było odprowadzane za pomocą rurek cieplnych do samej obudowy. Producent koreański jest też liderem na rynku jeśli chodzi o monitory LCD - 3D. Za pomocą polaryzacyjnych okularów można na monitorach Zalmana doświadczać efektów 3D lepszych niż nawet na telewizorach 3D. Doceniają to przede wszystkim gracze, którzy uwielbiają strzelanki.
{CONNECTED}
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
{ACCESORIES}
{ATTRIBS}